Menu

Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego. Adam Neste

Bill Kelliher (Mastodon): Metallica czy Iron Maiden?

karolinahejmanowska

Mastodon20172

Gitarzysta heavy metalowej grupy zdradza, jaki zespół bardziej go fascynował w młodości.

Bill Kelliher dla podcastu "Let There Be Rock" ujawnił, że we wczesnej młodości bardziej doceniał Metallicę niż Iron Maiden:

"W tamtych czasach takiej muzyki radio nie grało. Trzeba było pójść do sklepu z płytami i poszperać, przeglądając okładki. Tak też robiłem. Pewnego dnia natrafiłem na „Master Of Puppets”, obróciłem płytę i z tyłu ujrzałem kolesi z długimi włosami, w koszulkach Misfits i w podartych jeansach. Pomyślałem: „Oni mają gdzieś swój wygląd”. A za nimi był tłum miliona osób.

Pomyślałem sobie: „Te tytuły utworów są szalone. Chcę tego posłuchać w domu”. Wtedy odkryłem, że jest to właściwie muzyka klasyczna na elektryczne gitary. Bardzo piękna.

Iron Maiden w tamtych czasach wydawali mi się zbyt nieosiągalni. Nie potrafiłem przekonać się do wokalu, a gitary były zbyt doskonałe. I te wszystkie harmonie... Teraz ich doceniam. Ale wówczas byli dla mnie zbyt wyrafinowani.

Pamiętam, jak uczyłem się grać „Number Of The Beast” na gitarze z moim kumplem, Erniem. Był wielkim fanem Iron Maiden i wpychał mi ich na siłę. Mówiłem mu: „No nie wiem, stary. Fajne i w ogóle, ale...”. Kiedy grał ten riff zdawał się prosty, ale technicznie jest nieco nie do rytmu i dziwny.

Bardziej mnie fascynowali gitarzyści rytmiczni niż solowi. Lubiłem słuchać w Metallice tych szalonych gitar rytmicznych pod solówką. One były dla mnie bardziej interesujące.

„Battery” jest niesamowite. Tak precyzyjny riff... Ukształtował cały mój świat. Gdyby nie Metallica i wczesny punk, pewnie teraz zmywałbym gdzieś naczynia."

A Wy kogo wolicie?

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Kamil] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetny wpis! Ja od zawsze byłem fanem Iron Maiden.

  • karolinahejmanowska

    Ja również. ;)

  • Gość: [Zośka] 185.122.174.*

    Przypomniałam sobie lata młodości kiedy non stop słyszałam muzykę zespołu Metallica. Piękne czasy, które już nie powrócą.

© Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego. Adam Neste
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci