Menu

Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego. Adam Neste

Stewart Copeland: perkusista The Police nie jest fanem Roberta Planta

karolinahejmanowska

2e44742126029d7e16cf9e66f414154e

Jimmy Page, gitarzysta Led Zeppelin, przed laty nie był przekonany do możliwości wokalnych jego kolegi z zespołu, jednak po czasie dał się przekonać.
W przeciwieństwie do Stewarta Copelanda, który nie przepada za możliwościami wokalnymi legendarnego muzyka.

Perkusista The Police opowiedział o swoich inspiracjach perkusyjnych z dawnych lat.

Wymienił przy tym Mitcha Michella z The Jimi Hendrix Experience oraz Gingera Bakera z pierwszej supergrupy na świecie, Cream.

W rozmowie z "Ultimate Guitar" wspomniał o Led Zeppelin, a raczej o gigancie tamtych lat - perkusiście Johnie "Bonzo" Bonhamie oraz Robercie Plancie, wokaliście Led Zeppelin:

"Dopiero po latach zostałem fanem Bonhama. Uwielbiałem Mitcha i Gingera, a Bonhama nie lubiłem. Nie zauważałem go, ponieważ wokal w Led Zeppelin mnie odrzucał i z jego powodu nie mogłem traktować tego zespołu poważnie. Nawet nie przysłuchiwałem się tym bębnom. Dopiero później zrozumiałem, jakim „potworem” był Bonham."

A co Wy sądzicie o wokaliście Led Zeppelin?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [rock60plus] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Police - ekstra. Sting to klasa, ale solo - nie dla mnie.
    Opinia Copelanda bardzo mi odpowiada.
    Mitchell (jako taki, ale przede wszystkim w związku z Hendriksem) i - szczególnie - Ginger Baker - to moi ulubieni perkusiści w końcówce 60-tych. Cream podobał mi się bardziej niż Led Zeppelin, wbrew większości kolegów. I miało to wiele wspólnego z irytującym mnie wówczas głosem Planta. Trochę później doceniłem cały Led Zeppelin, ale w pierwszym rzędzie Bonhama. Uwielbiam go słuchać w You shook me, Dazed and confused czy When the levee breaks.

© Muzyka to naprawdę mocny narkotyk. Może cię zatruć, podnieść na duchu lub sprawić, że rozchorujesz się, nie wiedząc dlaczego. Adam Neste
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci